Jdi na obsah Jdi na menu
 


03x01 Time Has Come Today


Je den po plesu a všichni se obávají o Izzie, která stále truchlí pro mrtvého Dennyho. Prostě jenom leží v koupelně na zemi a odmítá cokoliv jíst, dokonce i převléci se ze šatů.

Cristina řekne Meredith že je nejlepší kandidátka, aby dala Izzie dohromady,  protože je "temná a komplikovaná."

Miranda zůstává s Dennyho tělem než ho odvezou pohřebáci. Rodiče nechtějí pohřeb.
Meredith se svěří Cristině, že se vyspala s Derekem, ale teď vůbec neví jak to vlastně mezi nima je je.

Adele si sjedná schůzku s Richardem. Dává mu ultimátum : Buď se vzdá práce nebo jí.

Do nemocnice přijede Omar s jeho ženou Giselle. Giselle, navzdory hrozné nemoci dovezla sebe i manžela v pořádku. Omar má vysoké horečky, později se zjistí že za vysokými horečkami se nejpíš skrývá nakažlivý černý mor. Ihned je vyhlášena karanténa.

03x02 I Am a Tree


Izzie si vylévá žal zvláštním způsobem – peče neustále muffiny. Georgie apeluje na Mirandu,aby s Izzie promluvila, ale ta jí stejně neposlouchá.

Cristina překvapí Burka v nemocniční posteli, když si začne svlékat své červené krajkové prádlo. Jako na potvoru ale zrovna přijedou jeho rodiče na návštevu za synem.

Cristina souhlasí se schůzkou s Burkovou matkou v kavárně. Paní Burková řekne Cristině, že předpokládá, že si Cristina najde nějakou míň časově náročnou práci, kdyby si chtěla vzít jejího syna. (no nechtěla bych tam tenkrát být :)). Když si Burke dělá kafe, její matka řekne Cristině, že je pěkně sobecká, když ho nenechá se při šichtě ani prospat a že jejich vztah zřejmě nebude trvat dlouho. Cristina je kritikou samozřejmě dotčená.

Když Miranda najde kalhotky na tabuli „Ztrát a nálezů“  je fakt naštvaná . Miranda si je jistá, že patří Meredith nebo Cristině. Callie jim přijde pomoct a předstírá, že jsou její, což zapříčiní Georgovu hroznou žárlivost. Meredith se nabídne, že Georgovi řekne pravdu, ale Callie vysvětluje, že miluje když George žárlí :).

03x03 "Sometimes a Fantasy"

Meredith se zdá sen o Finnovi a Derekovi. Jelikož se nemůže rozhodnout koho z nich si má vybrat, zdá se jí že je může mít oba. 

George se vyhýbá tomu dát Callie klíč od domu, je totiž trošku zděšený tím, že by se nastěhovala k němu. Callie je naštvaná, když to zjistí, ale George se brání, že ještě není připraven na to žít spolu. 

Do nemocnice přiváží malou Megan s řeznou ránou na noze. Později se zjistí, že má ojedinělou genetickou vadu, která zapříčiňuje, že vlastně nic necítí, ani bolest…

Mark zmešká let zpět do New Yorku a tak stráví víc času s Addison. Nabídne jí, aby s ním odletěla zpět do New Yorku

Miranda žádá Richarda aby dal Izzie druhou šanci, argumentuje tím, že všichni internisti udělali někdy chybu, včetně jeho.

Izzie se rozhodne vrátit se do nemocnice, ale není to pro ní lehké. 

03x04 "What I am"

Šéf přijme Marka jakožto jednoho z nejlepších plastických chirurgů. Addison ani Shepherd z toho nemají radost. Richard vysvětluje Derekovi, že ti dva byli nejlepší přátelé a možná je tu jistá šance jejich přátelství znovu obnovit. 

Meredith je rozrušená a ještě k tomu má žaludeční potíže. Když zkolabuje, Crtistina se jí ptá, jestli náhodou není taky těhotná. Meredith si myslí že ne, ale kdyby těhotná byla, tak otcem je jedině Derek…

Burke má problém s rukou. Třese se mu. Crisstina nabídne, že mu to pomůže nějak dočasně zamaskovat. 

Meredith se už chce rozhodnout, jestli chce Dereka nebo Finna. Addison zlehčí její trápení, když zjistí, že alespoň není těhotná. Meredith řekne Derekovi, že jí ublížil, když si vybral Addison. Addison i poté, co zjistí že Derek spal znovu s Meredith, zjistí že na ní stejně není naštvaná. Když náhodou potká Dereka, řekne, aby jí už neublížil.

 Addison řekne Markovi, že tu není šance, že by se k sobě vrátili.


Izzie si sjedná schůzku s otcem Dennyho. Vysvětluje mu, že Denny nechtěl, aby ho rodiče vidělli umírat. Otec jí předává obálku s šekem na 8,7 milionu dollarů se vzkazem od Dennyho, že je jeho životní láska byla právě ona. 

Callie pozve George na rande. Ten odmítne jelikož prý slíbil Izzie, že bude doma. Callie to ale prokoukla, protože Izzie a Meredith se jí chodí ptát na to, jak na tom s Georgem je. Georgovi vzkáže, že se příště nemusí bát rozhodnout. 

03x05 “Oh, The Guilt“

Derek je rozhodnutý rozvést se s Addison, poté co ho znovu podvedla s Markem. Dokonce jí chce nechat dům, který měli. Chce si jen vzít svůj přívěs v Seattlu. 

Addison přizná, že s Markem žila ještě dva měsíce poté co Derek utekl. Krom toho mu řekne že oba mají na jejich rozvodu stejný podíl viny. Derek jí řekne, že už jí nechce  vidět.

Izzie je šťastná.  Když ukazuje šek na 8,7 milionu Meredith a Cristině, podaří se jí rozlít na něj džus. Má velké plány, možná si otevřít něco jako motel. Meredith i Cristina jí radí, aby peníze ihned odnesla do banky. Izzie chce ale nejdříve vyklidit svou skřínku v nemocnici. Později řekne Addison, že se cítí kvůli těmto penězům velmi špatně.

Šéf Burkovi řekne, že je rád, že je zpět. Burke nemá to srdce mu říct o jeho třesoucí se ruce.

Mladý pár přichází na pohotovost. Doslova jsou „připoutáni“ k sobě od posledního sexu. Po rentgenu chirurgové zjistí, že piercing ma mužských genitáliích se zasekl na nitroděložním tělísku jeho exmanželky. Meredith a Cristina dostávají úkol je rozdělit, ale během operace muž dostane infarkt…

Mark potká Dereka a řekne mu, že je rád, že ví pravdu (že se vyspal znovu s Addison). A že se Derek musí cítit hrozně, poté co se rok snažil s Addison žít, když chtěl být s Meredith. Prý mu to říká „jako kamarád“, Derek mu odpoví „Ty nejsi můj kamarád“.

Meredith nemá odvahu říct Derekovi, že se rozešla s Finnem. Když spolu skončí ve výtahu, vše mu řekne, ale horší chvíli si vybrat nemohla. Derek se právě rozešel s Addison a tak chladně řekne prostě jenem „Okay“ a odejde.

03x06 "Let the Angels Commit"

Izzie se může vrátit zpět do práce. Baileyová je zaskočena, když po ní chce šéf, aby na ní dohlédla.  Myslí, že to není potřeba.

Cristina je příliš zaměstnaná přípravou Burkových operací, aby nikdo nezjistil, že má problém, a neposlouchá Meredith, která si stěžuje si, že jí ještě Derek nezavolal. Napadne jí, že za ním zajde do jeho přívesu, kde ho najde právě vysprchovaného, to by nevadilo, kdyby na jeho posteli nebyla nádherná žena.

Naštěstí se zjistí, že ta krásná žena s přezdívkou „McHottie“ byla jen sestrou „McDreamyho (McVysněného – Dereka), která ho přišla zkontrolovat, kvůli tomu že vynechal společnou rodinou akci. Neschvaluje Derekovi Meredith a prooti Derekově zděšení se dokonce vřele obejme s Markem i Addison. Když Derek potká Meredith na schodech, o mloiuvá se že nezavolal, ale vysvětluje, že potřebuje čas.

Do nemocnice přichází žena jménem Noelle. Čeká dvojčata, každé v jendné děloze. Lékařská rarita – žena s dvoumi dělohami! George má škodolibou radost, protože Alex musí „jen“ pomáhat  Markovi.

Zjistí se, že obě děti mají jiný termín porodu, šest týdnů od sebe. Což znamená, že její snoubenec si uvědomuje, že spala s jiným když se rozešli a on je otcem pouze jednoho miminka – kluka. Opustí ji, ale ona se ho snaží zastavit. Jenže zkolabuje a vážně tím ohroží život chlapečka, který je očekáván již brzy k porodu…

Když se Noelle probudí, obě děti jsou v pořádku. Ptá se na Georga – její snoubenec, ale on tam není. Stále omámená anesteziakama se ptá znovu a znovu. Když se zeptá po třetí, Greg se objeví a ptá se jak se daří jejich synovi a „dceři“.

03x07 "Where the Boys Are"

Derek se rozhodne udělat trampskou „pánskou jízdu“ a tak pozve všechny chlapy ze Settale Grace.

Richard nemá stan a tak se zeptá Joea a jeho kamaráda Waletra jestli může být s nima, jenže zjistí, že jsou pár….

Když rybaří, Joe se svěří Richardovi, že by chtěli mít dítě. Richard řekne, že on také, ale Adele nechtěla vychovávat dítě sama, když on by byl pořád v nemocnici.

George si všimne že Burkovi se třese ruka, ale ten říká, že to je prkotina. Alex radí Georgovi, aby se znovu nedával dohromady s Callie, protože ona už spí s Markem..

Baileyová Cristinu nepouští k operacím. Když se Cristina ptá proč, Baileyová se ptá proč ona vymazala její jméno z tabule operací. Cristina předstírá překvapení a dělá že o ničem neví. Za to dostane případ malého chlapce, který spolykal části monopoly. Musí mu kontrolovat fékálie, aby věděla, že všechny části vyšly v pořádku ven.

Jedna část, ale chlapcovo střevo proděravěla a Cristina automaticky očekává, že bude asistovat u operace. Ale Miranda řekne jasné ne, ledaže by jí Cristina pověděla proč vymazala její jméno. Cristina odmítá, i když ví, že tahle situace bude mít nějaký dopad.

Addison a Callie pracují obě na případu těhotné ženy, která spadla ve sprše a zlomila si ruku. Snaží se zachránit dítě, ale to zemřelo při osudném pádu. Addison řeší s Callie jejich vztah s Markem, obě s ním totiž spali, zve jí na drink, ale v tom jí zapípá pager. „Někdy jindy“ řekne Addison…

Meredith asistuje Markovi, určí nějaká pravidla : Žádné flirtování a žádné kecy o Derekovi. I přesto se zeptá jak to mezi nimi je, Meredith vysvětluje že Derek si bere nějaký čas pro sebe. Mark odpoví, že je asi „zlomený“ a že by na něj měla zapomenout…

Mark a Meredith jdou na skleničku do baru. Mark navrhne Meredith, že to nemusí být jenom sklenička, ale klidně i něco víc, jestli chce….

Jenže jeho pager má menší kolizi a když odejde, ukáže se Derek. Když vidí Meredith samotnou  baru, přijde a povídá „Ahoj. Jsem Derek Shephard. Poví jí, že chce začít znovu od začátku, kdy nevěděli svoje jména. Meredith poví, že je to pozdě, ale když vidí Marka stojícího za ním, povolí a poví „Ahoj. Já jsem Meredith Grey“.